PIVO Z TANKU

Tankové pivo představuje nejlepší technický systém pro čepování piva a proto jsem se rozhodli, že vám ho dopřejeme i v naší restauraci a baru VE DVOŘE DĚČÍN.

Každý milovník piva Pilsner Urquell sní o tom, aby si alespoň jednou v životě mohl vychutnat nepasterizované pivo přímo z tanku v ležáckém sklepě plzeňského pivovaru. Většina spotřebitelů však dosud neměla příležitost takové pivo ochutnat.

Pilsner Urquell a restruace VE DVOŘE přináší všem milovníkům kvalitního piva možnost vychutnat si pivo, které je podobné pivu z ležáckého sklepa pivovaru, a to díky jedinečné technologii čepování piva – tzv. pivním tankem.

Plzeň čepovaná přímo z tanku

Při tankové technologii se pivo Pilsner Urquell nečepuje z klasických sudů, ale z větších, originálních nerezových tanků o objemu 5 nebo 10 hl. Nepasterizované pivo dovezené z plzeňského pivovaru v tepelně izolované cisterně se stáčí do nepropustného sterilního vaku, který je uvnitř tanku. Tomuto systému se odborně říká „bag-in-box“. Zlatý mok se čepuje tlačením vzduchu na vak.

V čem je jedinečnost tankového piva Pilsner Urquell?

  • Je nepasterizované a přitom dokonale chráněno, proto je čerstvé a zachovává si své původní vlastnosti.
  • Je celý čas uchováváno při stejné teplotě, takže se dostává konzumentovi pivo správně vychlazené na teplotu 7 ° C.
  • Z tanku je točené tlačením vzduchu na vak, takže se pivo nedostává do kontaktu se vzdušným kyslíkem, zároveň je standardně nasycené CO2, což zaručí jeho optimální říz.

Díky tankové technologii se dokáže plně projevit osvěžující charakter piva a to ještě více umocňuje nenapodobitelnou chuť Pilsner Urquell.